Image
Top
Navigation

Dr. Ogan Gürel

Dünyanın önemli robot bilim adamlarından olan Ogan Gürel, tıbbın inovasyon ve teknoloji alanında geleceğini anlatıyor

Dünyanın önemli robot bilim adamlarından olan Ogan Gürel, giyilebilir robotlarda kas güçlendirme konusunda uzmanlaşmış bir Kore girişimi olan Field Robot Technology’de (FRT) Baş Bilimadamı olarak çalışmaktadır. Güney Kore’nin önemli okullarından Daegu Gyeongbuk Bilim ve Teknoloji Enstitüsü’nün (DGIST) Misafir Öğretim Profesörü olarak görev yapıyor. Ayrıca, alzheimer hastalığının başlangıcını geciktirmek için Bilgisayarlı Bilişsel Eğitim Çözümü sunan Eidware’ın uygulaması Soundmind’ın Pazarlama Baş Şefi (CMO) pozisyonundadır.

Harvard Üniversitesi Biyokimya Bölümü’nden mezun olan Gürel, Columbia Üniversitesi’nde Biyokimya ve Moleküler Biyofizik bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Aynı üniversitenin Tıp Fakültesi’nde de doktora yaptı. Massachusetts General Hospital’da Cerrahi ve Beyin Cerrahisi anabilim dallarında asistan olarak çalıştı.

New York Üniversitesi’nde Magnetofluid Dinamiği Anabilim Dalı’nda araştırmacı, eğitmen olarak bir süre çalıştı. IBM Watson Laboratuvarında Araştırma Görevlisi, Polygen’de Kimyager, ILL’de misafir araştırmacı olarak görev yaptı. Harvard’dan New York Üniversitesi’ne, Columbia Üniversitesi’nden Melborn Üniversitesi’ne kadar bir çok okulda misaöğretim görevlisi olarak çalıştı. Bir süre farklı sektörlere danışmanlık ve çeşitli yayınlarda yapımcı, sunucu ve yazar olarak çalıştıktan sonra, Samsung’un İleri Teknoloji Geliştirme Enstitüsü’nde Güney Kore Direktörü olarak çalışmaya başladı. Daha sonra DRB Holding’de İnovasyon Kıdemli Danışmanı, dijital analitik sunan ilk entegre duruş ürünleri ve platform teknolojisi şirketi Posture360’ın Global Danışma Kurulu Başkanı, Nessa’da Medikal Baş Direktör, Novum Waves’de kurucu ve CEO olarak hizmet verdi.

Protein Elektrodinamiği ve Terahertz Tıbbı; Terahertz – Biyo etkileşimleri, Teknoloji ve Kurumsal Yapılar Arasındaki İlişki: 4. Sanayi Devrimi’nde “Firma Teorisi”nde Evrim, İnovasyon ve Pazarlamanın Temel İlkeleri konularında araştırmalar yapıyor.

Dünya çapında bir çok konferansta robot ve dijital sağlık teknolojileri başta olmak üzere, bir çok konuda konuşma yapmak üzere keynote konuşmacı olarak konuşmaktadır. Ayrıca, uzmanı olduğu robot ve teknolojileri konularında bir çok (Wall Street Journal’den CBS’e New York Times’dan KBS’e kadar çok sayıda global ve bilim yayınlarında) medya kuruluşuna konuk uzman olarak katılmakta ve özel yazılar yazmaktaktadır.

Teklif isteyin

Konu başlıklarından bazıları:

  • İnovasyon ve İnovasyon Yönetimi,
  • Teknoloji Pazarlama,
  • Biyoelektromanyetik,
  • Terahertz Tıp,
  • Tıbbın Geleceği,
  • Sağlık Hizmetinin Geleceği,
  • Dijital Sağlık,
  • Tıbbın Yeniden Gözden Geçirilmesi

<iframe width=”560″ height=”315″ src=”https://www.youtube.com/embed/Hy_KtjOq5oY” frameborder=”0″ allow=”accelerometer; autoplay; encrypted-media; gyroscope; picture-in-picture” allowfullscreen></iframe>