Image
Top
Navigation

Fahri Sarrafoğlu

Farklı konularda eğitim ve seminerleriyle paylaşan Fahri Sarrafoğlu, tecrübelerini sizin etkinliğinizde paylaşıyor

1966 yılında Aksaray’da doğdu. İlk, orta ve lise tahsilini Aksaray’da tamamladı. Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Bölümü’nü bitirdi. Bir yıl Londra’da dil eğitimi aldı. Daha sonra Anadolu Üniversitesi İlahiyat Fakültesini de bitirdi ve “Din Psikolojisi” alanında çalışmalar yaptı. Bu alanda önce İstanbul İlahiyat Fakültesi’nde başta olmak üzere birçok psikolojik eğitimlere katılarak Psikologlar ve Psikiyatristler Derneği’nin sertifkalarını aldı.

Fahri-SarrafogluGazeteciliğe ilk önce 1990 yılında İhlas Holding’de Turkey isimli İngilizce ekonomi gazetesinde göreve başladı. Daha sonra aynı yayın grubu içinde yer alan Agro-Teknik dergisinde görevini sürdürdü. Fahri Sarrafoğlu babasının kuyumculuk mesleği ile uğraşmasından dolayı bu mesleğe olan vefa borcunu ödemek için İstanbul Kuyumcular Odası ile birlikte 1991 yılı 15 Eylülünde Gold News kuyumcu dergisini çıkardı ve derginin Yazı İşleri Müdürlüğü‘nü yürüttü. 1993-1996 yılları arasında İHA’da Ekonomi Müdürü olarak çalıştı. TGRT FM, Marmara FM ve Günışığı FM radyolarında haftalık programlar yaptı. Gazetecilik ve yazarlık mesleğine ara vermeden 1993-1998 yılları arasında önce MÜSİAD basın danışmanlığı ve Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğü görevini yürüttü. Aynı zamanda Akit Gazetesinde ekonomi yazıları ve röportajlar yaptı. 1998 yılından 2013 yılına kadar Yeni Şafak gazetesi ekonomi servisinde KOBİ sayfası, haftalık röportajlar ve yurt haberlerinde ekonomi ve yerel KOBİ haberlerine imza attı.

Öte yandan SonDevirDünya BülteniDünya Bizim internet sitelerinde de sanat, iş, ekonomi ve akademik çevrelerle özel röportajlar yapmıştır.

Genç DergiŞebnem DergisiAltınoluk DergisiTarih GazetesiİTOvizyon Dergisi ve İTO Ticaret Gazetesi‘nde sektörel röportajlar, Kişisel Gelişim ve İstanbul üzerine yazı ve röportajları yayınlanmıştır. Röportaj dalında MÜSİAD ödülü sahibidir.

Sarrafoğlu aynı zamanda İSTANBUL’un SIRLARI adıyla İstanbul’u tanıtan ve sevdiren sunumlar yapmakta, farklı bir İstanbul gezi anlatımı yapmaktadır….

Yine kişisel gelişim konusunda profesyonel olarak kendini geliştiren Sarrafoğlu’nun Türkiye ve Dünya’da Altın, 2000’e Doğru Türkiye, Politikasız Ekonomi, Medine Pazarı, Cuma Konukları, Ekonomi Meclisi isimli kitapları bulunmaktadır.

Teklif isteyin

Başlıklar
– Bakmak mı? Görmek mi?
– Kişisel Gelişimde Hedef Seçimi
– Al Mesnevi’den Tanı Kendini (Mesnevi’den hikayeler ile Şahsiyet Eğitimi)
– Aile İçi İletişim Eksikliği
– Beyin Fırtınası Semineri
– İletişim Psikolojisi Eğitimi
– Mor İnek Farkındalık Eğitimi
– Stres Yönetimi
– Takımdaşlık ve Kurumsallık Kültürü
– Zaman Yönetimi
– Basın ve Halkla İlişkiler Semineri
– DKD – Düşün Konuş Dinle (Toplum Önünde Söz Söyleme Sanatı)
– İstanbul’un Sırları (Anlatımlı Gezi)