Image
Top
Navigation

Gökhan Yücel

Dünyada eğitim, dijital diplomasi, dijital seçim kampanyaları ve yer markalama konusunda önemli isimlerden, YeniDiplomasi ve KüreselEğitimLiderleri platformlarının kurucusu, gelecek şekillendirici, girişimci Gökhan Yücel size yeni ufuklar açacak...

Üniversite öğretim görevlisi, öğretmen, bürokrat, konuşmacı, danışman, girişimci…


Gökhan-YücelGökhan Yücel
, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Essex Üniversitesi Siyaset Bilimi Bölümü’nde yükseklisansını tamamladı. Oxford Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde karşılaştırmalı siyaset ve kamu politikaları okudu. 2012 yılında Harvard Üniversitesi John F. Kennedy School of Government’ta Kamu Liderliği Programı’na tam burslu katıldı ve başarıyla tamamladı.

2002 yılından sonra İngiltere’de çeşitli danışmanlık şirketlerinde dış politika, medya, eğitim, inovasyon ve enerji üzerine projeler yürüttü.

2009-2011 yılları arasında Milli Eğitim Bakanlığı’nda Bakan Danışmanı olarak görev aldı. Fatih Projesi’nin başlangıç aşamasındaki çalışmalara katıldı. McKinsey ile yürütülen ‘Türkiye’nin Eğitim Sistemi Sonuçlarının İyileştirilmesi’ çalışmalarının MEB ayağını yönetti.

2011-13 yılları arasında Okan ve Hasan Kalyoncu Üniversiteleri’nde karşılaştırmalı eğitim politikaları ve eğitimde inovasyon dersleri verdi.

The Guardian, Yeni Şafak, Radikal, Radikal2, Hürriyet Daily News, Hürriyet Eğitim ve Taraf gazetelerinde yazıları yayınlandı.

  • Eğitim teknolojileri,
  • Eğitimde inovasyon ve girişimcilik eğitimi,
  • 21. Yüzyıl Becerileri,
  • 21. Yüzyıl Okuryazarlığı ve Pedagojisi,
  • Uluslararası Karşılaştırmalı Eğitim Politikaları,
  • Dijital diplomasi,
  • Dijital seçim kampanyaları,
  • Yer markalaması ilgi alanlarıdır.

Bahçeşehir Üniversitesi Hükümet ve Liderlik Okulu’nda İnovasyon, Eğitim Politikaları dersleri vermektedir. Aynı üniversitede Siyaset Okulu, Diplomat Okulu ve Yerel Yönetim programlarında konuşmacıdır.

Bahçeşehir Üniversitesi Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler programında dijital diplomasi yükseklisans dersini vermektedir. Ayrıca Bahçeşehir Üniversitesi Dijital Diplomasi Sertifika Programı koordinatörüdür.

Hürriyet gazetesinin Eğitim portalında ve Digital Age dergisinde köşe yazarlığı yapmaktadır.

Küresel Eğitim Liderleri platformunun kurucusu ve moderatörüdür.

2012 yılının başından beri faaliyet gösteren dünyanın bağımsız ilk ve tek dijital diplomasi araştırma kurumu olan YeniDiplomasi.com’un eşkurucusu ve başkanıdır.

İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

Teklif isteyin