Image
Top
Navigation

Serap Şahin Durak

İletişim danışmanlığının önemli isimlerinden Serap Şahin Durak, deneyimlerini sizinle paylaşıyor.

Konular:

  • Müşteri ilişkileri
  • B2B’de iletişim
  • Stratejik iletişim planlama
  • Reklam kampanya süreçleri
  • Dijital iletişim stratejileri
  • Online iletişim araçları
  • Pazarlama planları

Serap_Durak

Üniversiteye dek olan eğitimini İzmit’te tamamladı ve 1997 yılında Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nden mezun oldu. Aynı üniversitede tamamladığı yüksek lisans eğitiminin tez konusu ise “Pazarlama Blogları” oldu.

1995 yılında başlayan çalışma yaşamında bugüne dek eğitim, turizm, inşaat ve kimya sanayi sektörlerinde “reklam, halkla ilişkiler, pazarlama ve satış” ile ilgili yöneticilik pozisyonlarında görev aldı.

2007 yılına dek Pars/McCann-Erickson Reklam Ajansı, PARTNER Halkla İlişkiler, ERNA Şirketler Grubu, ERESİN Topkapı Hotel, GEMSAN Genel Endüstri Maddeleri A.Ş.’de edindiği birikimlerini, 2007 yılından bu yana kurucusu olduğu POZİTİF PR’da, müşterileri adına gerçekleştirdiği projelerde kullanmaktadır.

Durak, aynı zamanda TAZEFİKİR Grup bünyesindeki reklam ajansı Tazefikir İletişim Hizmetleri ile
dijital iletişim ajansı TEKNOFİKİR’in çalışmalarına da İş Geliştirme Direktörü olarak destek vermektedir.

2000 yılında Marmara Üniversitesi Yönetim ve Org. (İşletme) Yüksek Lisans Programı’na 1 yıl süre ile devam eden DURAK; TÜHİD (Türkiye Halkla İlişkiler Derneği), KYÖD (Kocaeli Yüksek Öğrenimliler Derneği) ve İLMED (Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Mezunları Derneği) üyesidir.

Ayrıca Marmara Boğazları ve Belediyeleri Birliği (MBBB)’nin düzenlediği “Yerel Yönetimler Akademisi”nin de ilk dönem mezunları arasındadır (2006).

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi ve Sakarya Üniversitesi Halkla İlişkiler MYO’nda çeşitli derslere konuk eğitimci olarak katılmakta ve özel eğitim kurumlarında çeşitli eğitimler vermektedir.