Image
Top
Navigation

H. İbrahim İzgi

Ürünler üretiyorsunuz, hizmetler veriyorsunuz. Ya bir gün ürünleriniz/hizmetleriniz satın alınmaz olursa? Hikayeniz varsa, böyle şanssızlıklar çok kolay atlatılır. Storytelling (Öyküleme) danışmanı İbrahim İzgi, başarıya açılan kapıyı aralıyor

1977 yılında Isparta-Yalvaç’ta doğdu. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu.

Storytelling (Öyküleme) danışmanı

İletişim kariyerine ComputerWorld dergisi için Editör olarak yazı yazarak başladı. Sonrasında IT Business Weekly’de dijital kültür üzerine makaleler kaleme aldı ve periyodik yayınlanan bölümler hazırladı. ABD’de iletişim, dijital kültür ve pazarlama üzerine araştırmalar yaptı. 2004-2007 yılları arasında Capitol Ogilvy Halkla İlişkiler ve Burson Marsteller (WPP Group) bünyesinde Metin Yazarı olarak çalıştı ve tanınmış birçok kişi ve marka için hikayeler üretti. Havacılık, finans, enformasyon teknolojileri sektörlerinden yirmi kadar müşteri için kurumsal iletişim ve halkla ilişkiler hizmeti veren ekiplerin içinde yer aldı.

Dijital diplomasi alanında faaliyet gösteren YeniDiplomasi’nin eş kurucusudur. Bu konuda Digital Age ve Yeni Şafak’ta yazılar kaleme aldı.
Halen, DailySabah’ta Yayın Danışmanı olarak görev yapmaktadır.
Bahçeşehir Üniversitesi’nde Dijital Diplomasi yüksek lisans dersleri vermektedir.

Kişiler ve kurumlara storytelling (öyküleme) danışmanlığı vermekte ve konuşmalar yapmaktadır.