Image
Top
Navigation

Micheal Rogers

Teknoloji öncüsü, yazar, gazeteci. Dünya çapında "Practical Futurist" adıyla bilinen Micheal Rogers, işinizin geleceğine bakış açınızı değiştiriyor.

Konular

  • Yönetim gelecekle tanışıyor
  • Yapay Zeka neleri değiştirecek… Herşeyi!
  • 2025’de işinizi hayal edebiliyor musunuz?
  • Gizlilik: Nasıl elimizde tutabiliriz? Nasıl olmalı?
  • Sağlık Devrimi
  • Radikal Yeni Dünyanın Eğitimi


Practical Future” adıyla tüm dünyada iş dünyasına gelecek planlaması danışmanlığı yapan Micheal Rogers, dünyada teknoloji öncüsü, yazar, gazeteci olarak da en önemli kişiler arasında gösterilmektedir. Yakın zamanda, FedEx, Boeing, NBC Universal, American Express gibi şirketlerle çalıştı.

New York Times’ın geleceğini planlama konusunda danışmanlık yapan Rogers, uzun yıllar MSNBC‘de köşe yazarlığı yapon. 10 yıl boyunca Washington Post ve Newsweek‘te araştırma ve geliştirmeden sorumlu başkan yardımcılığı yaptı. Halen dünya çapında en çok izlenen PBS, CNN ve The History Channel gibi TV kanallarda ve radyolarda Good Morning America, The Today Show gibi programlara katılarak iş dünyasının gelecek planlaması konusunda konuk olmaktadır.

Fizik ve yaratıcı yazarlık eğitimini Stanford Üniversitesi’nde alan Micheal Rogers, Stanford Business Schools’s Executive Program kapsamında finans ve yönetim eğitimi aldı. İş hayatına Rolling Stone dergisinde yazarlık yaparak başladı. Outside magazine’in kurucularından biriydi. Newsweek’te ilk kez teknoloji köşesini açarak sayısız ödüller kazandı. 1993’de ilk CD formatında haber gazetesini Newsweek olarak çıkardı. 1999’da kendine özgü multimedya öyküleme (storytelling) tekniğini patentledi.

Teknolojinin insan üzerindeki etkisini konu alan Mindfogger, Biohazard, Silicon Valley, Forbidden Sequence gibi romanları en çok satanlar listelerinde uzun zaman yer aldı.

 

Teklif isteyin